SSL Nedir?

 

SSL kişisel bilgilerinizi 3. kişilere karşı koruyan bir hizmettir. Kredi kartı bilgileri, özel mesajlar, kişisel veriler gibi gizli kalmasını istediğiniz bilgilerin güvende olmasını sağlar. Aldığınız SSL hizmeti ile hem kullanıcılarınızın güvenini kazanabilir hem de aramalarda üst sıralarda görünebilirsiniz.

E-ticaret siteleri, şifreli girişe sahip siteler, kişisel ayrıntıları (isim soyisim, yaş vb.) toplayan siteler SSL kullanmalıdır. Peki  web siteniz için doğru SSL hangisi?  Aşağıda hizmetini verdiğimiz SSL türlerinin içeriklerine bakarak buna karar verebilirsiniz.

Comodo PositiveSSL

Comodo PositiveSSL karmaşık bir doğrulama gerektirmez. Hızlı bir şekilde SSL’inizin aktif olmasını sağlar. Online işlem yapan, giriş ekranına sahip web siteleri nde kullanıcı bilgilerini korumak için tercih edilebilir. Detaylı paket içeriğini SSL paketlerinde görebilirsiniz.

Comodo PositiveSSL Wilcard

Comodo Positive SSL’den farklı olarak sadece alan adının değil tüm alt alan adlarının (subdomain) da güvenli olarak işaretlenmesini sağlar. Blog siteleri, kişisel verileri bulunduran siteler ve yine online işlem yapan, giriş ekranına sahip web sitelerinde kullanıcı bilgilerini korumak için tercih edilebilir. Detaylı paket içeriğini SSL paketlerinde görebilirsiniz.

Comodo Premium SSL Wilcard

Diğer iki paketten farklı olarak alan adı doğrulaması yanında, organizasyon bilgilerinizi de doğrulayarak kurum doğrulaması sağlar. Kurum doğrulaması 2 iş günü içinde online olarak gerçekleşir. Alan adınızı ve alt alan adlarınızı (subdomain) güvenli olarak işaretler. E-ticaret siteleri için en güvenli ortamı sağlar. Detaylı paket içeriğini SSL paketlerinde görebilirsiniz.

 

  • 0 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?